Cześć, zapraszam Cię na trzydniowe warsztaty smyczowe COZAPIES NA SMYCZY – czyli jak pracować z psem na lince. Skupimy się na problemie nurtującym człowieka od wielu lat – DLACZEGO MÓJ PIES CIĄGNIE NA SMYCZY? 😊🤔

KIEDY:

15-17 lipca 2022

O KTÓREJ:

 • część teoretyczna (15.07) start godzina 18:00, zakończenie około 20:00
 • część praktyczna (16-17.07) start godzina 10:30, zakończenie około 16:00

GDZIE: POZNAŃ

Warsztaty przeznaczone są dla opiekunów, którzy mają problem z zachowaniem psa na smyczy tj.:

 • ciągnięcie, wyrywanie do innych zwierząt i ludzi,
 • zachowania agresywne na smyczy wobec innych psów,
 • nadpobudliwość na smyczy,
 • lęk i wycofanie na smyczy,

a także dla wszystkich opiekunów, którzy nie mają problemu, a chcą dowiedzieć się jakich błędów w przyszłości nie popełniać. Na warsztatach wykorzystuję podstawy komunikacji PIES –

 

CZŁOWIEK, a także PIES – PIES (spotykanie obcych psów na smyczy).

Plan warsztatów:

PIĄTEK – 18:00-20:00

Wprowadzające spotkanie teoretyczne. Porozmawiamy o potrzebach psów, które powinniśmy spełnić, zanim zaczniemy cokolwiek od nich wymagać a także o tym, jak uspokoić psa i siebie. Miejsce spotkania do potwierdzenia. 2 dni praktyki odbywają się w dwóch sesjach: porannej i poobiedniej.

SOBOTA :

 • Spotkamy się w spokojnym miejscu w plenerze, pola lub łąki, bez zbytnich rozproszeń.
 • Praca indywidualna – z każdą parą opiekun-pies będę pracować indywidualnie. Wspólnie omówimy problemy i pokażę Ci, co zrobić, by im zapobiegać.
 • Nauczę Was kiedy i w jakich sytuacjach stawiać granicę, aby zatrzymać niepożądane zachowanie.

NIEDZIELA:

 • Spotykamy się w parku miejskim w Poznaniu, gdzie będziemy mogli napotkać inne psy i ludzi.
 • Z każdą parą opiekun-pies będę pracować indywidualnie. Pokażę Wam jak w praktyce wykorzystać umiejętności przyswojone z poprzedniego dnia.
 • Porozmawiamy i popracujemy na konkretnych sytuacjach, które przytrafiają się podczas Waszych codziennych spacerów.
 • Wspólnie będziemy obserwować i na bieżąco omawiać konkretne zdarzenia, zachowania psów warsztatowych w miejscach z największą ilością bodźców czyli w parku w mieście.

Zasady organizacyjne:

UWAGA! Zajęcia prowadzone są bez smaczków i innych gadżetów tj. zabawek i szarpaków.

 1. Ankiety – przed warsztatami na wskazany przez Was adres e-mail otrzymacie ankiety, na podstawie których przygotuję konkretny plan działania z Waszym psem.
 2. Szczegółowy plan warsztatów, kolejność wejść i orientacyjny czas pracy zostanie dostosowany przeze mnie według indywidualnych potrzeb uczestników na bazie przesłanych ankiet i zostanie rozesłany uczestnikom bliżej terminu warsztatów.

 

Liczba uczestników:

Do uczestnictwa zapraszam opiekunów z psami, a także obserwatorów bez psów.

 • Para pies-człowiek – przewidziana maksymalna liczba par: 8
 • Obserwatorzy bez psów: 8-10 osób.

Ze względu na indywidualne podejście, komfort uczestników i w pełni poświęcony czas – liczba miejsc ograniczona.

 

CENA:

 • Opiekun z psem (3 dni) – 600 zł (dodatkowa osoba obserwująca, mieszkająca z psem + 100 zł).
 • Obserwator bez psa (3 dni) – 400 zł
 • Trener, behawiorysta z psem (3 dni) – 1 100 zł.
 • Obserwator trener, behawiorysta bez psa (3 dni) – 900 zł.

ZGŁOSZENIA:

Jeżeli chcesz wziąć udział wyślij zgłoszenie na adres: zeskrajulasu@gmail.com podając imię i nazwisko, adres email oraz telefon kontaktowy. Po otrzymaniu wiadomości potwierdzimy Twoje uczestnictwo wysyłając Ci ankietę. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ – w razie większego zainteresowania utworzę listę rezerwową.

 

O MNIE:

Nazywam się Karolina Szymańska. Od kilku lat prowadzę warsztaty praktyczno-teoretyczne dla schronisk i fundacji, a także indywidualne warsztaty smyczowe dla opiekunów psów. W 2021 roku poprowadziłam warsztaty dla pracowników i wolontariuszy Schroniska Korabiewice, Schroniska dla zwierząt w Toruniu i Schroniska w Kościerzynie, a także dla fundacji Otwarte klatki. Prowadziłam także warsztaty smyczowe w Łodzi, Toruniu i Trójmieście.

W 2011 roku ukończyłam kurs, który pozwala mi się mianować zoopsychologiem i trenerem psów. Przyznam się jednak, że nie lubię specjalnie tych określeń. Nie czuję się żadnym zoopsychologiem, a już tym bardziej trenerem psów. Jestem osobą, która stara się zrozumieć inną istotę, a to wszystko dzięki doświadczeniu jakie posiadam.
Przez 10 lat pracowałam w schronisku dla zwierząt w Gdyni – OTOZ Animals Ciapkowo.

Początkowo pracowałam jako kierowca interwencyjny, następnie jako specjalista ds. adopcji – jednak największą satysfakcję przyniosło mi zajmowanie się psami z problemami – lękowymi i potencjalnie agresywnymi, którym swoją pracą i zaangażowaniem pomagałam zaufać na nowo człowiekowi dając tym samym szansę na adopcję. W schronisku szkoliłam nowych wolontariuszy, a także koordynowałam grupę Ciapkowych Wymiataczy i wraz z wybranymi przeze mnie wolontariuszami pracowaliśmy nad socjalizacją psów.

Jednym z największych sukcesów podczas pracy w Schronisku Ciapkowo było wyprowadzanie na spacery psów tzw. dzikusów, które nigdy nie miały kontaktu ze smyczą – dzięki wspólnej pracy z wolontariuszami udało nam się oswoić, zapoznać z człowiekiem i wyprowadzić je na spacer, a co najważniejsze przygotować do adopcji. Jestem z tego dumna.

Najbardziej wzbogacającą nauką a zarazem najwspanialszą przygodą mojego życia zawodowego było poznanie Sylwii Najsztub, założycielki Fundacji Duch Leona i możliwość uczenia się o psach pod jej czujnym okiem. Uczęszczając na wiele zajęć z wykładowcami z kraju i z zagranicy nie nauczyłam się tyle o komunikacji, emocjach i naturalnych zachowaniach psów ile podczas praktyk u Sylwii, obserwując i pracując z podopiecznymi Fundacji.

Od stycznia 2021 roku w pełni poświęciłam się własnej działalności COZAPIES Inicjatywa – Karolina Szymańska, którą prowadzę już od 3 lat, wspierając przy tym moich dawnych podopiecznych. Zajmuję się edukowaniem opiekunów psów, aby lepiej je rozumieli, prowadzę konsultacje indywidualne, jak i on-line.

Osobiście mieszkam z trzema psami – Bubą, Sosem i Papają oraz trzema kotami – Toffi, Mańkiem i Małą.